У Львові для важкохворих дітей провели майстер-клас із виготовлення Яворівської забавки

Джерело: 
Освітній портал Львівщини
Дата: 
22 Серпня, 2012
У Львові для важкохворих дітей провели майстер-клас із виготовлення Яворівської забавки

 

Сьогодні, 22 серпня, для дітей, які лікуються у відділенні гематології та інтенсивної хіміотерапії Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (вул. Дністерська, 27), було проведено майстер-клас із виготовлення Яворівської забавки.

 

Організатором заходу виступила громадська організація «Громадський центр соціально-активних молодіжних ініціатив» (ГО «САМІ»).


«Захід мав на меті дві цілі: перша – це подарувати дітям, які перебувають на лікуванні, декілька годин цікавого та веселого дозвілля; друга – показати і розказати маленьким слухачам про ремесло, яке є візиткою Львівщини»,– розповів засновник та керівник ГО «САМІ» Андрій Породко.


Майстер-клас проводили майстри із виготовлення автентичної Яворівської забавки Остап Сойка та Оксана Когут. Діти мали можливість власноруч розписати іграшки. Крім цього, маленькі рукодільники спільно з організаторами та майстрами виготовили велику іграшку, яку буде виставлено на всеукраїнському інтернет-аукціоні Aukro.ua. Вилучені кошти будуть передані відділенню гематології та інтенсивної хіміотерапії Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.


Зазначимо, що такий захід проводився вперше, але уже протягом трьох років ГО «САМІ» проводить різні соціальні програми, допомагаючи важкохворим дітям.


 

Довідка:

Яворівська забавка – це унікальний випадок у народному декоративному мистецтві України. Іграшки майструються восновному з осики (здавна вважається, що вона має властивість відганяти усе лихе) та прикрашаються традиційним яворівським розписом – «вербівкою». Усі малюнки, а це квіти і листочки, виконуються у вигляді вербових гілок.


Для розпису ще на зорі Яворівської забавки використовувалося три кольори: зелений (що символізує траву та листя), червоний (плоди та ягоди), синій (небо та воду), а на початку ХХ ст. почав використовуватися четвертий колір –жовтий (сонце).


Яворівські забавки не шкодять здоров'ю дітей. А все завдяки тому, що ці забавки зроблені виключно з деревини, а розписуються лише безпечними акриловими фарбами, що замінили рослинні барвники.

 

http://www.osvitportal.lviv.ua/index.php/novyny/558-u-lvovi-dlia-vazhkokhvorykh-ditei-provely-maister-klas-iz-vyhotovlennia-yavorivskoi-zabavky