Для важкохворих дітей проведуть майстер-клас із виготовлення автентичних іграшок

Джерело: 
http://www.city-adm.lviv.ua
Дата: 
21 Серпня, 2012
Для важкохворих дітей проведуть майстер-клас із виготовлення автентичних іграшок

 ГО «САМІ» спільно із майстрами, які виготовляють автентичну яворівську іграшку Остапом Сойкою та Оксаною Когут, проведуть майстер-клас для пацієнтів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Діти, які лікуються у відділенні гематології та інтенсивної хіміотерапії, матимуть можливість створити своїми руками іграшки  та дізнатися історію виникнення ремесла.

Майстер-клас відбудеться завтра, 22 серпня, о 12:00 у відділенні гематології та інтенсивної хіміотерапії Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру на вул. Дністерській, 27.

Захід має дві мети: перша - це подарувати дітям, які перебувають на лікуванні,  декілька годин цікавого та веселого дозвілля. Друга - показати і розказати маленьким слухачам про ремесло, яке є візиткою Львівщини

- Андрій Породко, організатор майстер-класу 

 

Довідка

 

Яворівська забавка (саме забавка, а не іграшка, оскільки походить від забавляти, бавити, заспокоювати) — іграшки, що майструються в основному з осики (здавна вважається, що вона має властивість відганяти усе лихе) та прикрашаються традиційним яворівським розписом — «вербівкою». Всі малюнки, а це квіти і листочки, виконуються у вигляді вербових гілок.

     Для розпису ще на зорі Яворівської забавки використовувалося три кольори: зелений (що символізує траву та листя), червоний (плоди та ягоди), синій (небо та воду), а на початку 20 століття почав використовуватися четвертий колір - жовтий (сонце).

     Яворівські забавки не шкодять здоров'ю дітей. А все завдяки тому, що ці забавки зроблені з виключно з деревини, а розписуються лише безпечними акриловими фарбами, що замінили рослинні барвники.

 http://www.city-adm.lviv.ua/news/culture/20652-dla-vazhkohvorih-ditej-provedut-majster-klas-iz-vigotovlenna-avtentichnih-igrashok

 

яворівська іграшка.jpg